2 tipy co dělat, když jste natankovali do nafty benzín

Co dělat, když jsem do nafty natankoval benzín?
Co dělat, když jsem do nafty natankoval benzín?

Natankoval jsem do nafty benzín. Co teď? Nestartujte hlavně motor, jinak vás odtah a drahý servis nemine. Pokud jste motor nastartovali, tak nezbude skutečně nic jiného, než zavolat odtahovou službu a můžete se rovnou objednat v blízkém autoservisu. Samozřejmě pokud nemáte auto v záruce. V takovém případě musíte komunikovat přímo s autorizovaným servisem. Co když jste do nafty natankovali benzin, ale motor nenastartovali? Máte štěstí.

,,Pokud jste motor nenastartovali, máte štěstí.“

Kolik benzínu jste do nádrže natankovali?

Důležitá otázka. Pokud jste měli např. prázdnou nádrž, natankovali jste jeden litr benzínu, tak můžete jásat. Zbytek nádrže dotankujte naftou, aby se benzín rozředil. V takovém případě by mělo být všechno relativně v pořádku a auto by to mělo skousnout. Nejlepší však je, pokud za dalších ujetých 100-150 km, opět dotankujete naftu, aby se benzín co nejvíce rozředil. Jisté pravidlo říká, že pokud jste natankovali 5% jiného paliva z celkové nádrže, můžete výše uvedený postup použít.

Příklad: Pokud natankujete 1l benzinu do 50 litrove nádrže, můžete palivo rozředit viz. výše. Mate dokonce ještě 1.5 litru rezervu, protože 5% z 50 je 2,5 litru. Takže si tam můžete, jen tak pro radost, klidně ještě trochu cmrdnout benzínu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno