2 tipy co dělat, když jste natankovali do nafty benzín

Co dělat, když jsem do nafty natankoval benzín?
Co dělat, když jsem do nafty natankoval benzín?

Natankoval jsem do nafty benzín. Co teď? Nestartujte hlavně motor, jinak vás odtah a drahý servis nemine. Pokud jste motor nastartovali, tak nezbude skutečně nic jiného, než zavolat odtahovou službu a můžete se rovnou objednat v blízkém autoservisu. Samozřejmě pokud nemáte auto v záruce. V takovém případě musíte komunikovat přímo s autorizovaným servisem. Co když jste do nafty natankovali benzin, ale motor nenastartovali? Máte štěstí.

,,Pokud jste motor nenastartovali, máte štěstí.“

Kolik benzínu jste do nádrže natankovali?

Důležitá otázka. Pokud jste měli např. prázdnou nádrž, natankovali jste jeden litr benzínu, tak můžete jásat. Zbytek nádrže dotankujte naftou, aby se benzín rozředil. V takovém případě by mělo být všechno relativně v pořádku a auto by to mělo skousnout. Nejlepší však je, pokud za dalších ujetých 100-150 km, opět dotankujete naftu, aby se benzín co nejvíce rozředil. Jisté pravidlo říká, že pokud jste natankovali 5% jiného paliva z celkové nádrže, můžete výše uvedený postup použít.

Příklad: Pokud natankujete 1l benzinu do 50 litrove nádrže, můžete palivo rozředit viz. výše. Mate dokonce ještě 1.5 litru rezervu, protože 5% z 50 je 2,5 litru. Takže si tam můžete, jen tak pro radost, klidně ještě trochu cmrdnout benzínu.

1 komentář

  1. Osobná skúsenosť: mám R-kového Mercedesa CDI 320, v nádrži som mal cca 15 l. omylom som natankoval 22 l. 95 oktánový benzín. Nevedel som čo ďalej, tak volal známemu čo opravuje motory. Odporučil mi dotankovať do plnej (80 l.) nádrže čo v mojom prípade bolo cca 47l. a dolial som 0,2 l. oleja do dvojtaktu + cca 0,1 l. Velfobin – prídavok do zimnej nafty. Pre istotu som ešte volal ďalšiemu mechanikovi čo aj jazdí kamión a odporučil mi to isté z poznámkou, že od v zime do nafty na 100 l. pravidelne tankuje aj cca 5 l. benzínu kvôli lepšiemu štartovaniu. Po týchto informáciach som následne naštartoval a pokračoval v jazde. Po cca 250 km. som znovu dotankoval naftu do plnej… . Od tohoto incidentu som najazdil viac ako 20.000 km. a motor šlape stále ako hodinky… .

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno