Jak natankovat benzín?

Jak natankovat benzín?
Jak natankovat benzín?

Jak natankovat benzín?

Jste sváteční řidič a nevíte jak natankovat benzín? Nebojte se toho. Je to opravdu snadné a zvládne to naprosto kdokoliv. V článku si ukážeme jak natankovat plnou nádrž, jak natankovat v Itálii a dalších zemích, jak natankovat AdBlue, atd. Předpokládám, že kamioňáci vědí jak se tankuje, takže popíšeme postup u auta. Pojďme na to.

Jak natankovat plnou nádrž?

Každý chce mít co nejlevnější tankování. Proto spousta lidí sleduje ceny pohonných hmot a jakmile vidí super cenu, natankuje plnou nádrž. Tankování je stejné, jako když chcete načerpat jen pár litrů. Tzn. nejprve si otevřete víčko od nádrže u auta. Každé auto to může mít malinko jinak. Například u Škoda Kodiaq nemusíte nádrž otevírat klíčem, ale jen odšroubovat víčko. Naopak u Peugeot 2008 musíte pro otevření nádrže u auta použít klíč, kterým zároveň startujete. Nyní si musíte uvědomit, jaké palivo chcete tankovat? Máte auto na benzín, naftu, nebo třeba CNG? Velmi často bývá tato informace napsána přímo na víčku u auta. Respektive pravděpodobně tam bude informace jako B7 (benzín) atd. Pokud máte tedy už nádrž u auta otevřenou, víte co chcete tankovat, vyjměte pistoli ze stojanu. A zastrčte ji co nejhlouběji do otvoru nádrže u auta.

,,Každé auto to může mít malinko jinak.“

Nyní pistoli buď stiskněte a držte, nebo ji stiskněte a zaaretujte. Tak či onak se nemusíte bát, že jakmile budete mít natankováno plnou nádrž, že by palivo přeteklo. V pistoli je jakási pojistka, která ví že vaše nádrž je plná a tím se tankování samo přeruší. Uslyšíte cvaknutí pistole, které nelze neslyšet.

Tankování AdBlue

AdBlue není palivo, ale pouze jakási močovina, která snižuje emise vašeho auta. Tankování AdBlue je naprosto stejné jako tankování benzínu či nafty. Pouze konec pistole má menší průměr a tankuje se do jiného otvoru (s menším průměrem). Cena AdBlue je velmi nízká a spotřeba také, takže nějak radikálně nenavyšuje celkovou spotřebu vašeho auta. Pokud vás to zajímá, můžete se podívat konkrétně co je AdBlue.

Jak natankovat benzín v zahraničí?

Tankování benzínu a nafty v zahraničí je zpravidla podobné ne-li stejné. Přichystali jsme pro vás ukázku toho jak se tankuje v zahraničí.

Pokud jste došli až sem, tak vidíte sami, že na tankování paliva nic není. Pokud ovšem místo benzínu nenatankujete naftu nebo opačně.

1 komentář

  1. Natankoval jsem do IX20 53l benzínu a tím stylem,vypla mi pistole a těl jsem zarovnat peníze.Šel jsem zaplatit a ejhle,pod autem kaluž. Auto páchne už týden,tak nevím jak se pach zbavit,až vyprchá???

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno