Trainee program – nemáte pracovní zkušenosti?

Trainee program - business.
Trainee program - business.

Trainee program

Nemáte žádné zkušenosti, pracovní proces je pro vás jedna velká neznámá a chcete být připraveni na start své kariéry, aniž by vás něco zaskočilo? Máme pro vás dobrou raduTrainee program je pro vás to pravé a dnes již nemusíte být jenom čerstvým studentem.

 

Co je trainee program?

Trainee programy jsou primárně určené čerstvým absolventům vysokých a středních škol a absolventům do dvou let od studia. Jedná se o placenou práci na plný úvazek, program trvá 6 – 18 měsíců. Cílem je přiblížit absolventům chod firem, pracovního řádu a nasbírání zkušeností. Vyzkoušet si mohou více pozic a pracovních náplní, vždy ale záleží na rozsahu, který si určí zaměstnavatel.

Dnes narazíte i na společnosti, které nabízí trainee program i pro zaměstnance, kteří již dávno nestudují. Ve většině případech se jedná o vedoucí pozice, které zahrnují více oborových oblastí, kterými si trainee v průběhu svého programu projde.

,,Pokud se osvědčíte, jistě vás firma nenechá odejít ke konkurenci“

Jistota stálého místa?

Trainee program není ukončen podmínečně stabilním zaměstnáním. Pokud se ale osvědčíte, jistě vás firma nenechá odejít ke konkurenci, zvláště po dlouhém „tréninku“ a investicích. Tak či tak je trainee program skvělá zkušenost i položka, která se bude vyjímat ve vašem životopise.

Jak získat příležitost?

Zaměstnavatelé vybírají lidi do trainee programu na stejném principu, jako nové zaměstnance. To znamená, že pošlete do firmy svůj životopis. Důležitý je i motivační dopis, kde popíšete důvody, proč jste si vybrali konkrétní společnost, jaký můžete mít přínos, a co od trainee programu očekáváte. Pokud personalistu zaujmete, přichází na řadu pohovor, kde můžete ze sebe ukázat to nejlepší. Pokud si vyberete specializovaný trainee program, můžete očekávat i zadání domácího úkolu na prověření vašich dovedností.

Závěrem

Trainee program nabízejí převážně velké korporátní firmy a pro neznalé je to obrovská zkušenost do kariérního života. Získáte praktické znalosti v konkrétním oboru i v konkrétní společnosti, která je vám například sympatická svým oborem nebo přístupem. Zároveň získáte možnost zjistit, zdali je taková práce pro vás to pravé.

Autor: Severová Barbora

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno